Dzień: 2021-06-15

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Nasi uczniowie zajęli II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców. Serdecznie gratulujemy!

8B na wycieczce w Jeleniej Górze oraz zajęcia polonistyczne

Z okazji Dnia Dziecka  1. czerwca uczniowie klasy 8B w raz z wychowawczynią wybrali się do Jeleniej Góry. W planie wycieczki było zapoznanie młodzieży z historią tego miasta oraz zwiedzenie jego zabytków. Na wycieczkowej trasie z nalazł się miejski rynek z posągiem Neptuna, ratusz oraz kościół łaski cesarskiej p.w. Świętego Krzyża /dawny kościół garnizonowy/.

Młodzież zapoznała się z niezwykłą historią tego osiemnastowiecznego obiektu zbudowanego na planie krzyża greckiego z pięknymi freskami i zegarem na skrzyżowaniu naw oraz wyposażenie świątyni, która była typowym kościołem protestanckim. O czym świadczy specjalne ustawienie ławek, kazalnicy i chrzcielnicy. Szczególną uwagę zwrócił barokowy wystrój wnętrza i malarstwo iluzjonistyczne w części ołtarza wraz z prospektem organowym. Same organy także należą do najcenniejszych zabytków w tej grupie instrumentów. Mają bowiem 76 głosów. Z uwagi na ich wspaniałe brzmienie w kościele tym odbywają się koncerty organowe.

Po zakończeniu zwiedzania kościoła wszyscy poszliśmy na pizzę i lody. Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń i wzbogaceni w wiedzę o regionie.

Zajęcia polonistyczno – historyczne z elementami informatyki

Zakończenie projektu

29 maja zakończyły się warsztaty rozwijające i doskonalące wiedze polonistyczno – historyczną z wykorzystaniem technologii informacyjnej. Zajęcia przerwane wskutek pandemii zostały wznowione 6 lutego 2021r. i uczestniczyła w nich młodzież z klas VII, VIII oraz licealiści. Uczniowie wspólnie wykonali makietę zamku w Starej Kamienicy, po uprzedniej wycieczce na ów zamek i zwiedzeniu tego obiektu. Następnie cały zespół poznawał historię Starej Kamienicy     i okolicznych miejscowości należących do gminy Stara Kamienica. Przygotowano prezentację multimedialną o historii miejscowości. Na zajęciach uczniowie wykonali ilustracje do „Legendy o pokutnicach ze Starej Kamienicy” i przedstawili jej wersję obrazkową na szkolnej gazetce ściennej. Uczestnicy warsztatów opracowali reguły gry planszowej oraz grafiką komputerową  wykonali planszę do gry „Zdobywamy zamek”. Sobotnie zajęcia pozwoliły poszerzyć wiedzę       o regionie i wykorzystać zainteresowania i umiejętności informatyczne młodzieży do stworzenia gry dydaktycznej łączącej wiedzę historyczną z umiejętnościami informatycznymi i talentem plastycznym.

Prowadząca zajęcia: Iwona Lach – Rój

Napędzane przez WordPress & Autor templatki: Anders Norén