W dniu 21.04.2023 r. w Mirsku odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju zakwalifikowały się zespoły z Mirska, Bolesławca, Olszyny oraz Starej Kamienicy. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny z Mirska oraz Olszyny. Drużyna z Mirska okazała się lepsza i awansowała do finału turnieju. Nasze zawodniczki rozpoczęły turniej od meczu z drużyną z Bolesławca. Niestety po dość słabej grze uległy mocniejszym rywalkom i pozostało nam walczyć z drużyną z Olszyny o miejsce trzecie w finale pocieszenia. Nasze dziewczęta w pierwszej połowie meczu radziły sobie słabo i schodziły na przerwę z wynikiem 4:0 dla Olszyny. Na początku drugiej połowy Oliwia Swacha pokazała charakter i w ciągu 2 minut zdobyła trzy bramki. Rywalki zwiększyły tempo i w efekcie zdobyły bramkę na 5:3. Kiedy Oliwia odpowiedziała bramką na 5:4 wszystko zdawało się możliwe a dziewczęta uwierzyły, że wygrana jest blisko i wtedy wydarzyło się coś, co przesądziło o końcowym wyniku meczu. Oliwia Swacha po kolejnym ataku na bramkę rywalek upadła i doznała kontuzji. Nie była w stanie kontynuować meczu a łzy płynące po policzkach wynikały zarówno z bólu jak i złości, że nie pomoże już drużynie w tak ważnym meczu. Niestety drużyna bez naszej najlepszej zawodniczki nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikiem i straciła szansę na miejsce medalowe w turnieju. Ostatecznie drużyna z Olszyny wygrała 8:4 i zdobyła trzecie miejsce w finale strefy jeleniogórskiej. Warto podkreślić, że cała drużyna świetnie się spisała zwłaszcza w obronie i nie pozwalała zawodniczkom na swobodne rzucanie na naszą bramkę. Warto również wspomnieć o Kindze Kucy, która kapitalnie broniła w naszej bramce. Gratulujemy postawy i życzymy szczęścia na egzaminach. Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Oliwia Swacha (kapitan), Kinga Kucy, Wiktoria Stepaniak, Weronika Szewczyk, Karolina Wasilewska, Dominika Wasielwska, Laura Szaban oraz Hanna Wdowiak.

Piotr Szewczyk