W dniu 20.06.2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do świetlicy gminnej w Starej Kamienicy aby uczestniczyć w zawodach strzeleckich. Po przeszkoleniu przez instruktorów na temat zasad posługiwania się bronią i serii próbnej, 12 uczniów naszej szkoły oraz 3 opiekunów przystąpiło do zawodów. W turnieju zawodnicy strzelali do tarczy w trzech pozycjach: stojąc, klęcząc oraz leżąc. W pierwszej serii w pozycji stojąc najlepszy okazał się opiekun grupy Piotr Szewczyk, wyprzedzając o dwa punkty troje zawodników, którzy zajęli ex aequo drugie miejsce: Weronikę Szewczyk, Konrada Gancarczyka oraz Panią Barbarę Mieczkowską. Ostatnie miejsce na podium zajęła Kinga Kucy. W drugiej serii, strzelając w pozycji klęcząc, ponownie zwyciężył Piotr Szewczyk przed Adamem Kucym oraz Konradem Gancarczykiem. Krzysztof Lubera zajął czwarte miejsce przed Weroniką Szewczyk, która zajęła miejsce piąte. W trzeciej serii w pozycji leżąc bezkonkurencyjna okazała się Weronika Szewczyk z rekordem turnieju 200 punktów w jednej serii. Tym samym zwyciężyła ona z Adamem Kucym oraz Krzysztofem Luberą, którzy zostali sklasyfikowani na drugim miejscu ex aequo. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Konrad Gancarczyk oraz Pani Barbara Mieczkowska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że takich turniejów będzie więcej.

Wyniki pierwszej serii – pozycja stojąc:

1. Piotr Szewczyk – 197 pkt.

2. Weronika Szewczyk – 195 pkt.

2. Konrad Gancarczyk – 195 pkt.

2. Barbara Mieczkowska – 195 pkt.

3. Kinga Kucy – 178 pkt.

Wyniki drugiej serii – pozycja klęcząc:

1. Piotr Szewczyk – 198 pkt.

2. Adam Kucy – 197 pkt.

3. Konrad Gancarczyk – 196 pkt.

4. Krzysztof Lubera – 195 pkt.

5. Weronika Szewczyk – 194 pkt.

Wyniki trzeciej serii – pozycja leżąc:

1. Weronika Szewczyk – 200 pkt.

2. Adam Kucy – 198 pkt.

2. Krzysztof Lubera – 198 pkt.

3. Konrad Gancarczyk – 195 pkt.

4. Barbara Mieczkowska – 195 pkt.

Piotr Szewczyk