II semestr nauki  pełen był pracy szkolnej, ale także trwały przygotowania do artystycznych i sportowych występów. Nie zapominaliśmy /my nauczyciele i nasi uczniowie/ o przygotowaniu do egzaminów zewnętrznych.

17 marca 2024r. odbył się w naszej szkole Festyn charytatywny, z  którego dochody wsparły rodzinę Patryka Grzegorka, który po wypadku przechodzi skomplikowaną rehabilitację.

W kwietniu /10 i 11 .04.2024r ./ Witold Dembowski  i Igor Taracha uczestniczyli w VII konkursie Recytatorskim, pod hasłem,: Poezja ojców naszych”  we wrocławskiej  ZAJEZDNI. Witold Dembowski otrzymał za swój występ wyróżnienie.

24 kwietnia 2024r. odbył  się w szkole „Dzień Poezji”. W ramach tej uroczystości przygotowanej przez P. Elizę Mazan każda klasa miała zaprezentować scenę z bohaterami z wybranego utworu literackiego. Zwyciężyła klasa 3 A, przedstawiając spotkania z bohaterami „Chłopów” Inne klasy przedstawiały fragmenty „Zemsty, „Makbeta”,”Dziadów cz. II”

Ponadto pokazano jeszcze  w osobnej recytacji uczniów, którzy zechcieli recytować wybrany utwór poetycki .W tej rywalizacji wystąpili: Hubert Koprowski, Witold Dembowski, Igor Taracha. W Szkolnym Święcie Poezji i Literatury, które przygotowała Pani Eliza Mazan nie zabrakło poezji własnej. W tej konkurencji zwyciężył uczeń klasy II  Dawid Bondarowicz,. 2. miejsce zajął Kacper Bielecki z kl. IIIA, a 3. – Witold Dembowski z kl.8b.

W scenkach dramaturgicznych dotyczących wybranej lektury występowali uczniowie przebrani za postaci  i wyposażeni w stosowne rekwizyty.

Iwona Lach-Rój