Koniec maja i początek czerwca w naszej szkole upływa tradycyjnie pod hasłem wycieczek i wielorakich konkursów.
17.05.2022r. młodzież zainteresowana mitami greckimi brała udział w dwuetapowym Szkolnym Konkursie Mitologicznym. W pierwszej jego części uczniowie pisali test z wiedzy o mitach. Najlepsi uczestnicy przeszli do drugiego etapu /część plastyczna/, by 31.05.2022r.przystąpić do wykonania dowolną techniką plastyczną ilustracji do wylosowanego wcześniej mitu. Po zsumowaniu punktacji z obu części konkursu jego zwycięzcami zostali uczniowie:
I miejsce: Julia Tomaszkiewicz z kl. 8b i Anna Słaboń z kl. 7a,
II miejsce: Laura Nowak z kl. 8b i Patryk Górka z kl. 7b
Na wyróżnienie zasłużyła Karolina Wołoszczuk z kl. 8b

Dzień Dziecka i Dni Regionalizmu

W tym roku te dwa wydarzenia w naszej szkole odbywały się w tym samym czasie. Młodzież poszczególnych klas uczestniczyła w wycieczkach krajoznawczych. Uczniowie klas siódmych z wychowawczyniami wybrali się do Siedlęcina, gdzie zwiedzali Wieżę Książęcą z XIVw. Duch jej założyciela Henryka I księcia Jaworskiego zdawał się unosić w murach tego średniowiecznego zabytku architektonicznego, zwłaszcza kiedy Pani Przewodnik przedstawiała legendy o rycerzach króla Artura, których treść odzwierciedlają malowidła naścienne w wielkiej Sali, których wykonanie
zlecił Henryk I, odnosząc się do popularnych wówczas opowieści rycersko – romansowych o Lancelocie z Jeziora. Po zwiedzeniu obiektu i zakupieniu pamiątek na placu przed wieżą zostały rozegrane zabawy i konkursy sprawnościowe, w których rywalizowały drużyny z obu klas siódmych. Było przy tym wiele śmiechu.

Drzwi Otwarte

03 czerwca w ramach promocji szkoły odbyły się zajęcia oraz towarzyszący im Piknik Szkolny z okazji Drzwi Otwartych w naszej szkole. Poszczególne sekcje/ stoiska przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, a wypiekami domowymi wsparli rodzice. W ramach Pikniku odbywały się konkurencje sprawnościowe i gry zespołowe, a po wysiłku fizycznym można było odpocząć przy słodkościach i zjeść smaczną kiełbaskę z grilla.

Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 09.06.2022r. w Zespole Szkół w Starej Kamienicy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z wszystkich szkół w gminie. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych(IV – VI i VII – VIII)

Spośród 29 uczniów przedstawicieli wszystkich klas placówek oświatowych Gminy Stara Kamienica Jury wyłoniło zwycięzców.
W kategorii klas IV- VI:

I miejsce: Milena Kuzia, Dominik Tomczyk,
II miejsce: Wiktor Dogoda
III miejsce: Witold Dembowski


W kategorii klas VII – VIII:


I miejsce: Patrycja Jabłońska
II miejsce: Anna Słaboń
III miejsce: Patryk Górka

Organizatorzy tego konkursu: Iwona Lach – Rój i Sylwia Matuszewska gratulują laureatom oraz wszystkim uczestnikom.

I.L.R, S.M