13.12.2022 r. Pani Magdalena Otto  wykładowca akademicki  z Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze wraz ze studentkami: Panią Angeliką Szulc, Panią Julią Kasperską, Panią Martą Pyż oraz  Panią Natalią Wysocką przeprowadziły zajęcia warsztatowe  z uczniami klas I – III Liceum Ogólnokształcącego mające na celu promowanie zdrowego odżywiania. Podczas zajęć przedstawiły zasady oraz Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia. Podkreślały rolę  regularnego  jedzenia 5 posiłków dziennie o stałych porach dnia i aktywności fizycznej, które są niezwykle ważne dla zachowania zdrowia człowieka i  mają istotny wpływ  na jego samopoczucie. Omówiły  także „dietę dla mózgu”, a więc produkty, które warto jeść, by mieć dobrą kondycję i pamięć. Skutki nadmiernego spożywania cukru. Udzielały wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób w codziennej diecie można ograniczyć sól i cukier. Scharakteryzowały również czym jest niezdrowe jedzenie i , jak wpływa ono na  organizm człowieka.

Niezwykle ciekawym elementem warsztatów było przeprowadzenie przez prowadzących zajęcia quizu sprawdzającego wiedzę uczestników spotkania z  zakresu problematyki zdrowego odżywiania, przedstawienie przepisów na zdrowe potrawy i przekąski oraz wyczerpujące i kreatywne udzielanie odpowiedzi na pytania uczestników zajęć, jak również wskazanie aplikacji pomagających każdemu z nas  racjonalnie  się odżywiać, czy też nawadniać organizm. Po zakończonych warsztatach zaplanowano konsultacje dietetyczne dla chętnych uczniów szkoły.