W dniu 08.02.2023 r. w Jeżowie Sudeckim odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystartowało sześć zespołów reprezentujących szkoły z Janowic Wielkich, Miłkowa, Karpacza, Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic oraz ze Starej Kamienicy. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” a spotkania trwały po 10 minut. W pierwszych trzech meczach nasze dziewczyny okazały się lepsze od swoich rywalek i pełne optymizmu czekały na czwarty mecz turnieju. Okazał się to bardzo zacięty mecz i po końcowym gwizdku na tablicy był wynik 1:1. Aby rozstrzygnąć spotkanie potrzebne były rzuty karne. Po sześciu kolejkach rzutów lepsza okazała się drużyna z Mysłakowic. W tej sytuacji o wyniku na podium decydował ostatni mecz z drużyną z Miłkowa. Było to bardzo trudne spotkanie ze względu na ogromne zmęczenie jak i świadomość walki o pierwsze miejsce w turnieju. Na szczęście nasze dziewczęta sprostały temu wyzwaniu i ostatecznie zwyciężyły zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce na podium. Nasze dziewczyny będą reprezentowały powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się po feriach. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Amelia Moroz (kapitan), Kinga Kucy, Kornelia Grabowiec, Oliwia Swacha, Laura Szaban, Weronika Szewczyk, Dominika Wasilewska oraz Hanna Wdowiak.

P. Sz.