Dzień: 2022-11-03

Program profilaktyczny pt. „UNPLUGGED” w klasie VIIIB

25.10.2022 r. Pan Marcin Szczepaniak z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie przeprowadził pierwsze zajęcia z uczniami klasy VIII B w ramach realizacji programu profilaktycznego pt. „UNPLUGGED”, którego celem jest zmiana postaw i opinii  młodzieży dotyczących używania substancji psychoaktywnych, skłonienie uczniów do autorefleksji oraz uświadamianie im skutków społecznych wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych.
Podczas zajęć profilaktycznych Pan Szczepaniak kształtował także umiejętności radzenia sobie ze stresem przez młodzież, wzmacniał ich zachowania asertywne, promował zdrowy styl życia oraz doskonalił umiejętności interpersonalne, jak również konstruktywnego rozwiązywania problemów bez substancji odurzających.

Wycieczka do Srebrnej Góry i Złotego Stoku :)

24. października, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. A. Zielińską, p.S. Matuszewską, P.J. Łukawiecka wybrali się na wycieczkę do Srebrnej Góry i Złotego Stoku. Zwiedzaliśmy unikatowy obiekt w skali Europy, czyli fortyfikację-Twierdzę Srebrna Góra. W kolejnych salach, korytarzach poznawaliśmy tajniki i sposoby obrony fortecy, dowiedzieliśmy się wielu wstrząsających informacji o trudach życia żołnierza. Przewodnik przebrany w historyczny mundur obrońcy garnizonu sprawił, że nie było chwili nudy. Uświadomił nam, jak niełatwe było życie przed wiekami. A wyjątkową atrakcją był wystrzał z broni palnej, który wystraszył niejedną dziewczynkę a zaimponował chłopcom.
Oprócz tych wrażeń, mieliśmy też możliwość zwiedzić kopalnię złota w Złotym Stoku, skąd wróciliśmy bogatsi w wiedzę i z pełnymi kieszeniami sztabek złota.
Pomimo jesieni mieliśmy cudowną pogodę i wspaniałe humory, gdyż zrealizowaliśmy obowiązkowy punkt programu wymarzony przez dzieci, czyli odwiedziliśmy Mc Donald w Świdnicy.

A.Z.

Napędzane przez WordPress & Autor templatki: Anders Norén