24. października, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. A. Zielińską, p.S. Matuszewską, P.J. Łukawiecka wybrali się na wycieczkę do Srebrnej Góry i Złotego Stoku. Zwiedzaliśmy unikatowy obiekt w skali Europy, czyli fortyfikację-Twierdzę Srebrna Góra. W kolejnych salach, korytarzach poznawaliśmy tajniki i sposoby obrony fortecy, dowiedzieliśmy się wielu wstrząsających informacji o trudach życia żołnierza. Przewodnik przebrany w historyczny mundur obrońcy garnizonu sprawił, że nie było chwili nudy. Uświadomił nam, jak niełatwe było życie przed wiekami. A wyjątkową atrakcją był wystrzał z broni palnej, który wystraszył niejedną dziewczynkę a zaimponował chłopcom.
Oprócz tych wrażeń, mieliśmy też możliwość zwiedzić kopalnię złota w Złotym Stoku, skąd wróciliśmy bogatsi w wiedzę i z pełnymi kieszeniami sztabek złota.
Pomimo jesieni mieliśmy cudowną pogodę i wspaniałe humory, gdyż zrealizowaliśmy obowiązkowy punkt programu wymarzony przez dzieci, czyli odwiedziliśmy Mc Donald w Świdnicy.

A.Z.