Jak co roku w listopadzie odbywa się szkolny etap konkursu Zdolny Ślązak, konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, poświęcają swój czas na naukę przedmiotu w zakresie większym niż tylko podstawa programowa. Dzięki udziałowi w zajęciach pozalekcyjnych i samodzielnej pracy kilka osób zakwalifikowało się do drugiego etapu, który odbędzie się w styczniu. Wówczas walczyć o udział w finale wojewódzkim będą:

Kamila Golba  VIII A– chemia

Julka Sawicz VII A – język angielski

Ania Słaboń VIII A– język angielski i chemia

Na szczególną uwagę zasługuje wynik Leona Kornagi-Czartolińskiego ucznia klasy VII B, który zakwalifikował się do drugiego etapu z matematyki i fizyki. Wszystkim tym osobom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.            

W tym samym czasie odbył się pierwszy etap bardzo trudnej Olimpiady Chemicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagielońskiego. Do drugiego etapu zakwalifikował się uczeń klasy III A Yevgen Martyniuk. W nauce fizyki i chemii bardzo pomaga nam świetnie wyposażona pracownia fizyczno-chemiczna oraz sobotnie zajęcia w ramach projektu finansowanego z środków UE.

A.S.